Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Özel Tekniklerle Link İnşaası İşlemleri

Backlink Çalışmaları SEO

Mucizefikir, özel haber sitelerinden, yüksek hitli blog sitelerinden, forumlardan, otoritesi yüksek rehber sitelerden ve SEO’ya katkısı yüksek sosyal platformalardan link inşaası çalışması yapmaktadır.

Yapılan backlinkler kalıcı ve ömürlüktür. Asla silinmemektedir. Google Penguen algoritmasının tüm detayları gözetilerek, kaliteli yüksek premium sitelerden link inşaası yapılmaktadır.

Web sitenizin Google arama neticelerinde çıkması amacıyla ilk olarak yapmanız gereken çalışma site içi SEO çalışmasıdır. Her vakit söyleriz; site içi SEO çalışmasını tamamlamadan katiyen site dışı SEO işlevini gerçekleştirmesine geçmeyin. Site içi SEO çalışmasını tamamladıktan sonra sıra geldi site dışı SEO işlevini gerçekleştirmesine. Site dışı SEO çalışmasının en mühim çalışması backlink çalışmasıdır. Backlink alarak diğer siteler doğrulusunda Google’a tavsiye edilirsiniz. Bu sayede Google’da sitenize güvenerek arama neticelerinde üst sıralara taşır. Genel olarak mantık böyledir. Başka sitelerden alacağınız backlink’in sitenize yararı olabilmesi amacıyla doğru vakitte ve doğru siteden alınmış olması gerekir. Eğer hangi sürelerle hangi sitelerden link alacağınızı bilmiyorsanız size yardımcı olabilecek bir SEO aracı biliyoruz.

Backlink Hangi Sürelerle Alınmalıdır?

Bu bozukluğun ne yazık ki net bir yanıtı yoktur. Bunun nedeni her SEO çalışmasında çalışma oluşturulan anahtar sözcüklerin aranma hacmi ve rekabetinin değişik oluşu aynı vakitte internet sitenin Google’da ki halidir. Bu arada belirtmek isteriz ki Backlink Önerici aracımız sizin sitenizi test eder ve size en ideal link alabileceğiniz site değerlerini gösterir. Eğer orta halli bir aranma hacmine sahip sözcük üstüne çalışma yapılıyorsa aylık olarak derli toplu link alımları yapılabilir. Şunu da belirtmeliyiz ki şayet derli toplu sürelerle yaptığınız backlink alımlarının Aralıklarında değişiklik yaparsanız siteniz zarar görecektir. Eğer daha kısa sürelerle link almaya başlarsanız bu sefer Google sitenize çok link kastığınızı düşünecektir. Eğer daha uzun vakitte link almaya karar verirseniz bu seferde Google sitenizin öneminin azaldığını düşünecektir.

Hangi Sitelerden Backlink Alınmalıdır?

Değişik sektörlerden alacağınız on adet link yerine kendi sektörünüzden alacağınız bir link daha sağlıklıdır. Tabi ki sektörünüzde diğer sitelerden link alabilmek çok zordur. Çünkü o sitelerde sizin gibi rekabet içersin de ve sizle aynı sözcüklerde yükselmeye çalışıyor. Bu halde yapmanız gereken ilk çalışma aynı sektör olacak şekilde paravan siteler oluşturmanızdır. Paravan sitelere derli toplu, orijinal ve varlıklı içerikler ekleyin. En azından 2 ay paravan sitelerin kendine gelmesini bekleyin. Paravan sitelerinizi süratli indeks alan, birkaç adet de backlink olan siteler haline getirin. Bu sayede sektörünüzden çoğu link elde etmiş olacaksınız. Tabi ki yalnızca paravan siteler işinizi görmeyecektir. İlk sayfaya yükselebilmek amacıyla şayet sektörünüzden link bulamıyorsanız o vakit en yakın sektörden link alımı yapmalısınız. Mesela araba satışı yapan bir sitenin arabalar ile ilgili bulgular veren bir siteden link alması gibi. Son olarak şunu belirtmeliyiz ki link alacağınız sitelerin Google’da ki hali en az sizin siteniz kadar kıymetli olmalıdır.

Hangi Kelimelerden Backlink Alınmalıdır?

Backlink inşasında değişik sitelerden aldığınız linklerin içerisinde ki anahtar sözcükleri sıralamalısınız. Bu sıralama en kıymetli kelimenizden sayısal değeri az olan sözcüklere doğru gitmelidir. Link alım sayınızı da aynı şekilde yapmalısınız. Alacağınız linklerin en çoğunu en kıymetli kelimeniz üstüne daha sonrasını da sözcük değerlerine göre sıralamalısınız. Daha çok SEO bilgi kapasitesi öğrenmek dilerseniz bir önceki konumuz olan Yeni SEO İle Eski SEO Karşılaştırması isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?