Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Dijital Pazarlama Teknikleri

Geleneksel Pazarlama Tekniklerini Unutun

Pazarlamanın sanal ortama taşınmasıyla birlikte gerçek yaşamdaki pazarlama teknikleri rafa kaldırıldı. Yeni yöntemler ve teknolojiye uygun pazarlama teknikleri ürünlerin daha fazla kitleye ulaşmasını sağlıyor. Firmamız yılların vermiş olduğu tecrübe ile dijital pazarlama teknikleri konusunda tüm müşterilerimize satış oranlarını katlama sözü veriyor.

Dijital Pazarlama Teknikleri Hangi Araçları Kullanıyor?

Dijital pazarlama birden fazla platformu kullanmayı gerektiriyor. Bu platformlar şunlardır;

 1. Adwords,
 2. Analytics
 3. E-Mail Marketing
 4. Sosyal Medya
 5. Web Yazılım

Bu platformların 2 si Google hizmetleri ile diğerleri ise farklı dünyaca ünlü yazılım şirketleri tarafından sunuluyor.

Dijital Pazarlama Sektöründe Reklam

Adwords ürünlerin ve sitelerin tanıtımlarını yapabilecekleri dünyanın en büyük platformudur. Google tarafından sunulan bu hizmet kullanımı ve yönetilmesi zor olduğu için uzman firmalar tarafından destek alınması gerekir. Firmamız müşterilerine sunduğu dijital pazarlama teknikleri içerisinde Adwords reklamlarına büyük önem veriyor. Bu sayede ürünleriniz milyonlarca kişiye kolayca ulaşıyor.

Dijital Pazarlama Teknikleri için Analytics

Yine Google tarafından sunulan bu hizmet doğrudan pazarlama ile ilgili değildir. Ancak pazarlama kriterlerinin belirlenmesi ve müşteri odaklı pazarlama yapılması için iyi bir analiz yapılması gerekir. Tam olarak bu konuda biz Analytics kullanarak sitenin gereksinimlerini, eksiklerini ve ziyaretçilerin hangi ürün ve konulara ilgi gösterdiğini ayrıntılı bir şekilde analiz ediyoruz. Aslında dijital pazarlama teknikleri içerisinde başlangıç olarak kullanılması gereken en önemi araç analiz yapmak olacaktır.

Dijital Pazarlama ve E-Mail Marketing

Kökeni uzun yıllara dayansa da e-mail marketing son 5 yılda dijital pazarlama teknikleri arasında en önemli konuma geldi. Yeni ürünlerin, kampanyaların, indirimlerin ve daha birçok bilginin verildiği e-mailler kişilerin kendilerine özel olarak gönderilmesinden dolayı daha çok ilgi çekiyor.

Sosyal Medya’nın Dijital Pazarlamadaki Yeri

Bakıldığında dünya markası halinde gelmiş web siteleri daha çok sosyal medya üzerinden takip ediliyor. İnsanların tüm paylaşımlara kullandığı sosyal medya üzerinden erişebilmesi siteye ürün almaya odaklı ziyaretçilerin gelmesini sağlıyor. Dev bir pazarlama sektörü halinde gelen sosyal medya reklam verme hizmeti sunuyor. Firmamız bu hizmetlerin doğru bir şekilde kullanılmasıyla kişisel olarak verilecek reklamların yarattığı etkiden daha fazla bir etki yaratmayı garanti ediyor.

Web Yazılım İle Dijital Pazarlama Teknikleri Arasındaki Bağ

Tüm pazarlama araçları kullanıldı ancak ziyaretçi sitenize geldiğinde oldukça zor bir kullanım ve yavaş açılan bir site ile karşılaşıyor olması müşterilerin %80 oranında kaybedilmesine neden olur. Dijital pazarlama teknikleri için uygun bir web yazılım şu şekilde olmalıdır;

 1. Sitenin hızlı açılabilir olması gerekir.
 2. Kolay kullanıma sahip arayüze sahip olması ziyaretçinin odak noktasından ayrılmamasını sağlar.
 3. Düzenli olarak yenilikler yapılması ziyaretçinin sitenin güncelliğini takip etmesini sağlayacaktır.
 4. Yazılar arası geçiş yaparken yada ürün satın alımı gerçekleştirirken ziyaretçinin onlarca aşamadan geçmemesi gerekir.
 5. Ziyaretçiyi az aşamadan geçirerek ürün satımı yapılması güvenlik problemine yol açmaması için yazılım güvenliği sağlanması gerekir.
 6. Ziyaretçi ürün alırken kart bilgilerini korumak için web yazılımının başkaları tarafından ulaşılamaz bir yapıda hazırlanması gerekiyor.

Mucizefikir’de Dijital Pazarlama Teknikleri

Mucizefikir Dijital Pazarlama Ajansı’nda dijital pazarlama teknikleri, uzmanlar tarafından eş zamanlı olarak kullanılır ve böylece size profesyonel teknik yardım sunulur:

Adwords reklamlarıyla firmanızın görünürlüğünü Google bünyesinde artırıyor ve böylece müşteri kitlenizi büyütüyoruz. Bu şekilde firmanızı, fiziksel sınırlarının dışında, her şehir ve ülkeden erişilebilir hale getirmeyi hedefliyoruz.

Analytics kullanarak web sitenizin eksikliklerini ve izleyicilerin rutinini analiz ediyoruz. Böylece, “Ziyaretçiler, günün hangi aralıklarında, hangi sıklıkla, hangi bölgelerden sitenize giriş yapıyor”,  “Firmanızın ürün ve hizmetleri adına daha geniş bir müşteri portföyüne nasıl ulaşabiliriz” ve “İnternet sitenizin erişimi nerelere kadar uzanabilir” sorularına yanıt arıyoruz.

E-Mail Marketing sistemiyle müşterilerinize kişisel olarak firmanızın hizmetlerini tanıtıyoruz. Bu vesileyle müşterilerinize elektronik ortamda ürünlerinizi tanıtırken, sadece maddi kazanç değil zaman tasarrufu da sağlıyoruz size.  Günün hangi saatinde nerede olursa olsun e-postalarını kontrol eden kişiler, firmanızdan da güncel olarak haberdar oluyor.

Sosyal Medya ile gerçek zamanlı olarak müşterilerinizle bire bir iletişim kurmanızı sağlıyoruz. Bu şekilde her bir müşteriniz, firmanızın kendisine ve düşüncelerine önem verdiğini bilerek hareket eder hale geliyor.

Web Yazılım sistemini, anlaşılır, kolay kullanıma sahip, para transferi ve satış konularında güvenli olacak şekilde tasarlıyoruz. Böylece markanıza olan güven ve sadakatin artmasını sağlamak, öncelikli hedeflerimiz arasında.

Bu hizmetler ve daha fazlasını sunarak müşterilerimizin sanal dünyada dev bir marka haline gelmesini sağlıyoruz.