TEKLİF İSTE

Etkili Adwords Reklamı Yazmanın 5 Yolu

Etkili Adwords Reklamı Yazmanın 5 Yolu

Online reklam verenler için en önemli konulardan biri de reklamlarını öne çıkaracak yaratıcı ve farklı yollar bulmaktır.

Size daha yüksek tıklama oranları, daha yüksek kalite puanları ve daha yüksek dönüşüm oranları sağlayacak etkili adwords reklamları yazmak için kullanmanız gereken bazı ipuçlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

 

İşte Adwords reklamlarınızı öne çıkaracak 5 yol!

 

1-Kullanıcıların asıl hedeflerine yönelik reklam metinleri üretmek:

Kullanıcılar bir bilgiye veya hizmete ulaşmak istediklerinde yaptıkları aramalar tüm reklam verenler için ortak paydadır. Eğer fark yaratmak istiyorsanız odaklanmanız gereken nokta kullanıcıların ulaşmak istedikleri son hedef olmalıdır. Neyi aradıklarından çok, aradıkları şeyin çözümünü veya sonucunu reklam metninizde kullanmak sizi rakiplerinizden farklı kılacaktır.

 

2-Reklamlarınızı güncel tutmak:

Sosyal dünyada olduğu gibi adwords reklamlarında da güncel olmak markanız açısından oldukça önemli. Son trendlere uyum sağlayan içerikler ve başlıklar üreterek aranma hacminizi yükseltebilir ve markanızın kullanıcılar tarafından güncel ve dinamik algılanmasını sağlayabilirsiniz.

 

3-Rakam veya oran kullanırken spesifik olmak:

Reklam metinlerinize rakam veya yüzde oranları eklemeyi düşünüyorsanız bu sayılar konusunda spesifik davranmanızı yani tam sayıyı vermenizi öneriyoruz. Bu durum markanızın kullanıcılarla bilgi paylaşırken daha güvenilir olduğu algısını yaratır ve kullanıcılarla bir bağ kurmanızı sağlar.

 

4- Reklamlarınızı kişiselleştirmek:

Kullanıcıları markalarla ilişki kurmaya çeken en önemli etkenlerden biri kendilerini özel hissetmelerini sağlamaktır. Bu nedenle, reklam metinlerinizde müşterilerinize hitap etmeniz markanızı yakınlık kurması kolay bir hale getirecek ve kullanıcılarla bağ kurmanızı hızlandıracaktır. Bu durumda en iyi yöntem “siz” terimini kullanmak olacaktır. Müşterilerinize siz diye hitap ederek markanız açısından ne denli önemli olduklarını gözler önüne serebilirsiniz.

 

5-Performansınızı test etmek:

Google reklam kampanyalarınızın nasıl çalıştığını test etmeniz oldukça önemlidir. Bu sayede neleri değiştirmeniz gerektiğini ve nasıl düzenlemeler yapacağınızı bilirsiniz. Reklamlarınızı sık sık test ederek kampanyalarınızı nasıl ön plana çıkaracağınızı keşfetmeniz performansınızdaki artışı doğrudan etkileyecektir.

Sonuç:

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak siz de etkili adwords reklamları yaratabilir, markanızı dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Rekabetin böylesine yoğun olduğu bir ortamda bu ipuçları sayesinde siz de artık etkili adwords reklamlarına sahip olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir