Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Google Adwords Reklam Ücretleri

Google Adwords Optimizasyonu

Google Adwords Reklam Ücretleri

Müşterilerimizin reklamın içeriğinden daha ziyade ilgilendiği alan Google adwords reklam ücretleri olmaktadır. Haksız da sayılmazlar çünkü elde edilecek faydanın en önemli göstergesi maliyet ile aralarında olan dengedir. Reklam ücretleri Google tarafından farklı yöntemler ile tahsil edilmektedir. Google’da verilen reklamın sabit bir maliyeti ya da ücreti bilindiğinin aksine bulunmamaktadır. Buna siz karar vermektesiniz. Bu anlamda günlük ne kadar tıklanmak istiyorsunuz hangi müşteri çevresi ile iletişim kurmak istiyorsunuz, kullanacağınız anahtar kelimeler neler, anahtar kelimelerinden popülaritesi nasıl gibi değişik olasılıkların tamamı münferiden etkide bulunurlar. Örneğin beyaz eşya satımı konusunda kullanılan “ucuz beyaz eşya“ kelimesini anahtar kelime olarak belirlediniz ve bu kelime beyaz eşya arayan 10 kişinin 9 unun Google a yazdığı cümle bütünlemesi olsun. Bu durumda kelimenin popülaritesi yüksek olacak ve sadece “ buzdolabı satın al ” kelimesine 5 TL günlük bütçe ayırmanız gerekirken bu kelimeye 50 TL ayırmanız gerekecektir. Rakipleriniz bu kelime için daha fazla reklam bedeli ödemişler ise sizden daha ön sıralarda yer alacaklardır. Bu tarz inceliklerin yoğun olarak bulunduğu ve Google adwords reklam ücretlerinin değişken yapıda bulunduğu ortamda profesyonel destek almanız, reklam başarınız açısından önemlidir.

Google Adwords Optimizasyonu

Belirlediğiniz kelimenin getirisinin, maliyetinden düşük olmaması gerekmektedir. Birbiri ile bağlantılı süreçlerin olduğu bu denklem bütününde hata yapmanıza kesinlikle şansınız yoktur. Bu anlamda yaptığınız her hata firmanızın daha da kötüye gitmesine, en iyi ihtimalde dahi yatırdığınız paranın çöp olmasına sebebiyet verecektir. Google adwords reklam ücretlerinin tahsilatında:  tıklandıkça, görüntülendikçe, satın alındıkça ya da reklam kampanyasına üyelik başında olmak üzere 4 farklı yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemler her bir site tarzında farklı etkilere sahiptir. Şirketinizin ve var olan web sitenizin hangisi daha verimli olacak ya da yapısına uygun olacak olanı belirlemek bizim işimiz. Sizi bu sıkıcı ve zor süreçten kurtarıyoruz. İşinin ehli olmayan kişilere verilen reklam danışmanlıkların da özellikle buna hiç dikkat edilmemektedir.

Google adwords reklam ücretleri uzmanı olan Mucizefikir sizlere ne kazandırır

Çeşitli ödeme sistemlerinin karmaşık olarak bulunduğu reklam verme sürecinde size en uygun olanı seçerek en az maliyetle ve en çok müşteri çevresine ulaşmanızı sağlamayı vaat etmekteyiz. Hangi yöntemin kullanılacağının tespit ve analizi, maliyetinizin ve kazancınızın belirleyicisi olacaktır. 10 yıllık mesleki tecrübemiz sayesinde binlerce müşterimizde olduğu gibi sizlerde de en üst seviyelere çıkacağımıza inanıyoruz. Bütçe dengelemesini sizin yerinize yaparak en verimli şekilde kullanmayı başarmamız sizin, en etkili olacağınız zamanda aniden bütçenizin sona ermesi gibi bir kötü sonuç ile karşılaşmanıza engel olmaktadır.    Siz de Google adwords reklam ücretlerinin canınızı sıkmaması ve gerekenden fazlasını size yük olarak dönmemesi için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.