TEKLİF İSTE

Seo’nun Ticari Faydaları

Seo’nun Ticari Faydaları

 

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen seo, günümüz internet ortamının vazgeçilmezler çalışmaları arasında yer alıyor. Her sektörden firmalar, küçük işlemeler, bireyler ve bloglar, büyük bir hızla seonun gücünden yararlanmaya çalışıyorlar. Çünkü bilindiği üzere bir firmanın veya kurumun itibarını ispatlayan en önemli kurumsal kimliği web sitesidir. İnsanlar, artık kurumsal prestijlerini arttırmak için web sitelerini en kaliteli şekilde optimize etmeye başladılar.
Basit bir örnekle açıklayalım; sizin A firması olduğunuzu var sayalım. Sizinle aynı sektörde bulunan ve aynı ürünlerin satışını yapan bir B firması olsun. B firmasından farklı olduğunuzu potansiyel müşterilerinize ispatlamanız gerekiyor ki insan sizi tercih etsin. Bunun için başvuracağınız en etkili yöntem ise tabi ki Seo!
Firmalar arasındaki rekabetin arama motorlarında ne denli büyük bir öneme sahip olduğunu düşünerek Seo’nun firmanıza kazandıracağı ticari faydalardan bahsetmek istiyoruz. Bakalım seo çalışmalarının ticari faydaları nelermiş…

 

Seo’nun Ticari Faydaları Nelerdir?

Seo’nun faydalarına ticari manada göz attığımız zaman karşımıza çıkan bulgular şu şekildedir;
• Kaliteli bir şekilde yürütülen seo çalışmaları, internetten satış yapan firmalar açısından oldukça önemlidir. Çünkü bu sayede yeni müşterilere ulaşabilir ve maddi anlamda büyük kazançlar sağlayabilirler.
• Seo’nun Ticari Faydaları arasında yer alan bir diğer madde ise; seo sayesinde hizmetlerinizi veya ürünlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırabileceğiniz için satışlarınızda doğal olarak artışlar görülecektir.
• Seo çalışmaları kapsamında bulunan sosyal medyalara herhangi bir ücret ödemeden üye olunabiliyor olması size bütçenizi yormadan tanınma imkânı sağlar. Sosyal medya hesaplarınızın seo çalışmaları doğrultusunda yönetilmesi sizlere müşteri kazandırır.
• Markanızın bilinirliğini arttırmak için reklam çalışmalarına yönelirseniz maddi anlamda daha çok masraf yapmış olursunuz. Örneğin afişler ve broşürlerin basılması için sürekli olarak ücret ödemek durumunda kalırsınız. Ancak internet ortamında web sitenizi açtıktan sonra bir defaya mahsus olarak kaliteli bir şekilde yaptıracağınız seo çalışmalarını daha düşük maliyetlerle yaptırabilirsiniz.
• İnternet ile yazılı basın arasında çok büyük farklar vardır. Bir dergiye reklam verdiğinizi düşünelim. Dergiye verdiğiniz reklam mı daha kalıcıdır yoksa internet siteniz mi? Seo danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için bir kere ücret ödersiniz ve kalıcı olduğu için sürekli bir şekilde ticari kazançlar sağlarsınız.
• Web sitenizin maddi değeri artar.
• Kira, fatura gibi giderleriniz olmadığı için ürünlerinizin fiyatını daha düşük tutabilirsiniz. Böyle bir fiyat politikası uygulamak size müşteri kazandırır ve ticari anlamda kazançlı çıkarsınız.
• Herhangi bir pazarlama türü ile kıyaslandığı zaman seonun daha fazla getirisi vardır.
• Seo’nun Ticari Faydaları  arasında satış hacminiz artması da bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir