TEKLİF İSTE

Aldığınız Backlinklerin Etkisiz Olmasının Sebepleri Nelerdir?

Aldığınız Backlinklerin Etkisiz Olmasının Sebepleri Nelerdir?

 

Günümüz seo çalışmalarını yürüten birçok web sitesinin etkisiz backlink problemiyle karşı karşıya kaldığı görülmektedir. Web sitenizin arama motoru sonuçlarında yükselmesi hedefiyle seo danışmanlığı çalışmalarına başlıyor ve web sitenize backlink alıyorsunuz. Ve o backlinkleri almak için bütçenizi zorluyor olabilirsiniz. Daha sonrasında 1 hafta hatta belki 1 ay bekliyorsunuz fakat herhangi bir geri dönüş alamıyorsunuz. Hal böyle olunca hem vermiş olduğunuz paraya hem de boşuna akıp giden vaktinize üzülüyorsunuz.
Etkisiz backlinkler, sizlere maddi anlamda kayıplar yaşatmanın yanı sıra zamanınızı da boşuna harcamanıza sebep olur. Bu durumdan daha kötüsü ise; aldığınız backlinklerin ardından arama motoru sonuçlarında web sitenizin düşüş yaşamasıdır.
Bu ve benzeri olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız “Aldığınız Backlinklerin Etkisiz Olmasının Sebepleri Nelerdir?” başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız. Aldığınız backlinklerin etkisiz olma sebepleri, aşağıda maddeler halinde belirtilmektedir.

Aldığınız Backlinkleriniz Neden Etkisiz?

• Backlinkleri aldıktan sonra eğer arama motoru sonuçlarındaki sıralamanız herhangi bir etkisi olmadıysa site içi optimizasyonunuzda problemler var demektir. Şöyle ki kalitesiz bir şekilde optimize edilmiş bir web sitesi düşünelim. Ne kadar backlink alırsanız alın seo çalışmalarınız başarılı bir şekilde yürütülmediği için backlinlerin etkisini de gözlemlemeniz mümkün değildir. Böyle bir problemle karşı karşıya kaldıysanız backlinklerinizi etkin hale getirmek için site içi optimizasyonunuzdaki hataları düzeltmeniz gerekmektedir. Kısa süre içerisinde linklerin etkisi ortaya çıkacaktır.
• Eğer link aldıktan sonra sıralamalarda düşüşler yaşanıyorsa Anchor Text Optimizasyon problemiyle karşı karşıya kalmışsınızdır. Bu problem şu demek oluyor; yükseltmeye çalıştığınız sayfa için anchor text dağılımı aşırı ya da yetersiz optimizasyon yapılmıştır. Anahtar kelimelere çeşitliliği göz ardı ederek çok fazla sayıda link aldıysanız arama motoru sonuçlarında yükselemezsiniz ve düşüşler yaşamaya mahkûm hale gelirsiniz.
• Linklerinizi aldınız ve sıralamanızda düşüşler yaşıyorsunuz öyle mi? Sebebi; Rastgele Belgeler Algoritması olabilir. Kısaca anlatmak gerekirse; Google’ın arama motoru sonuçlarını manipüle edenleri bulmak amacıyla yayınladığı bir algoritmadır. Bu algoritma, sıralamalarda yükselme yerine düşüş yaşayan web sitelerini tespit ettikten sonra tam 20 gün sizi test eder. Bu süre boyunca sabırlı olmanız ve hiçbir şey yapmamanız gerekiyor.
Neden aldığımız çoğu backlink etkisiz diyorsanız, yukarıdaki 3 maddeyi göz önünde bulundurabilir ve onların doğrultusunda etkisiz backlink probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir