Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı Hizmetleri

Tasarım fikri olarak estetik çizgilerde belirli bir amaç doğrultusunda ilkeler sağlandıktan sonra yönlendirmeler ve düzenlemelerin oluşturulduğu ve uygulamaya dönüştürüldüğü tasarım yazılımlarına web tasarımı denilmektedir. Web tasarım uygulaması sonrasında kullanıcılar internete aracılığı ile web sitelerine erişim sağlayabilmektedirler.

Web tasarımı oluşturma süresinde ilk başta proje olarak müşterilerin istekleri ile hareket edilerek belirtilir ve gerekli olan içerikler müşteriden alınmaktadır. İçeriklere uygun bir biçimde tasarım uygulaması yapılmaya başlanır. Tasarım uygulaması ise müşteri tarafından onaylandıktan itibaren proje kodlamasına geçilir. Kodlama bittikten sonra ise bir demo hazırlandıktan sonra müşterilere sunulmaktadır. Demo incelenip müşteri tarafından onay verildikten itibaren teste başlanır. Projenin ekran boyutlarına uygun olması, browserlara uygunluğu, arama motorlarına uygunluğu test edildikten sonra uygulama hatasız olarak çalıştıktan sonra onaylanması halinde yayının hazırlanmasına başlanır. Proje yayınlanması halinde şirket destek sürecini başlatır.

Web tasarım süreci dikkat edilmesi ve sabırlı olunması gerekli olan bir durumdur. İlk belirlenecek olan hedef dikkatli olmaktadır. Yayına girildiğinden itibaren internet sitesi olarak en çok edilmekte olan şikâyet beklenildikten sonra geri dönüşlerin yaşanmıyor olmasıdır. Müşteri neden internet sitesine ihtiyaç duymaktadır ve siteyi hangi amaçlar doğrultusunda kullanmaktadır bunların iyi bilinmesi gereklidir.

Web Tasarım Hizmetlerimiz

Yukarıda anlatılan web tasarım hizmetleri istendiği takdirde cüzi bir miktarda hazırlanmaktadır. Bu işin net ve yalın bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bizde bu işi net ve yalın bir şekilde, profesyonel düzeyde yaptığımızı, her daim öne sürüyoruz. Yazılım şirketinin dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesi de web sitesi kullanıcısının bulmak istediklerini rahat bir şekilde ulaşmasını sağlaması olmalıdır. İşte tam da burada ajansımız sizlere bu olanağı tanıyor. Daha doğrusu bu hizmet, sizlere daha çok kullanıcı kazandıran bir olanak ama asıl odak kullanıcılar oluyor. Nedeni ise, web tasarım hizmetlerini yukarıda önemli bir husus olarak belirtilmiş olduğu gibi, kullanıcın aradığını kolayca bulabilmesi için özel web tasarımı yapılması hususudur. Kullanıcının istediklerine ulaşmasını zorlaştıran pürüzlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Son bir husus ise kullanıcının ulaşmak istediği anahtar kelimenin uygun olarak kodlanmasıdır. Arama motoru optimizasyonu zamanla daha çok önemli bir hal almıştır.  Web sitelerini kullanmakta olan kişiler kendi görüşlerine göre oylama yaparak web sitesinin kalite sıralamasını etkilemektedirler. Herhangi bir kişi veya kurum tarafından internet sitesi oluşturulmasının en büyük nedenleri arasında müşteri potansiyelini online hizmete taşıyabilmek ve kendi potansiyelini oluşturabilmektir. Bu nedenden dolayı web tasarım süresince kodlama ve tasarım yapılır iken arama motorları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Web Tasarımı Oluşturma Adımları

  1. Proje ( briefler, analizler, kullanıcı ve bilgi tasarımları)
  2. Grafik tasarımları
  3. HTML ve CSS kodlamaları

Web tasarımı her zaman şirketler ve şahıslar adına birinci derece bilgilendirme kanalıdır. İnternetin dünyamıza girmesi ve internet kullanımının artması sebebi ile sadece yazılan yazıların içeriği değil aynı zamanda medya deneyimi sayesinde ( videolar ve yüksek pikselli fotoğraflar) ‘ın artık ulaşımı daha kolay bir hale gelmiştir. Bunun sayesinde ise birçok şahıs ve şirketler herhangi bir işlem yapmadan web ortamından günün her saatinde faydalanmak istediği bilgiyi internet ortamındaki sayfalardan elde edebilmektedirler. Bu nedenle tüzel ve gerçek kişiler internet üzerinden en etkili ve verimli bir biçimde web tasarımına olan yatırımlarını gerçekleştirmektedirler. Son olarak şunu belirtebiliriz ki, sizde ajansımızdan web tasarım hizmetlerine dair, her türlü hizmetten faydalanabilirsiniz. Üstelik her web tasarımı hizmetleri alanında, profesyonel düzeyde hizmet verdiğimizi de belirtebiliriz.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?