Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Web Sitesi Fiyatları

Web Sitesi Fiyatları

Bilindiği üzere, günümüzde bir çok web sitesi bulunmaktadır. Hatta bu belirtim için bir çok kelimesi bile yetersizdir. Milyonlarca web sitenin bulunduğu günümüzde, her gün y eni iş fikirleri ve yeni projeler, hayata geçiyor. Tabii ki, hal böyle olunca da, bir çok kişi projesinin ya da işinin, internet üzerinden işlev görmesini istiyor.

Çoğu kişi için, iş ve kurumsal bazda değerlendirilen web site kavramı, bazı kişiler içinde eğlence ve zevk bazında değerlendiriliyor ve benimseniyor. Amacı ya da fikri ne olursa olsun, günümüzde web site kavramı, çok fazla yaygınlaşmış durumdadır. Sizde iş fikrinizi, oyununuzu, iş yerinizi ya da her türlü hizmetinizi vs. İnternet ortamında işlev görür hale getirmek, yani web sitesini yaptırmak istemekte iseniz, doğru bir karar vermiş olduğunuzu belirtebiliriz.

Milyarlarca kullanıcı olan internet kavramının içinde, sizin de  web sitenizin yer alması, belki de, işlerinizde çok iyi farklar yaratacaktır. Web sitesi, her kuruma ihtiyaç gibi gözüken bir kavram olsa da, web site kavramı için, insanların aklında tam olarak oluşum sağlayamamış bir konuya değinmek istemekteyiz. Değinmek istediğimiz konu, web sitesi fiyatlarıdır. Bir çok kişi tarafından, yanlış algılanan ve bir çok kişi tarafından da yanlış çarptırılan bu konu, gerçekten de değinilmeye değer bir konudur. Web sitesi fiyatları nelerdirweb sitesi fiyatları yüksek midir, web sitesi yaptırmak istiyorum ne kadar öderim gibi sorular sizde de mevcut ise, yazılarımızı okumaya devam edebilir ve bu düşüncelere bir açıklık getirebilirsiniz.

Web sitesi yaptırmanın size sağlayacağı avantajlar

 • Fiziksel mesafeler ortadan kalkar ve dünyanın her bölgesindeki insana 7/24 açık bir sanal market haline gelirsiniz.
 • Yapacağınız reklam kampanyalarını veya duyuruları online ortamda doğru yöneterek hem hedef kitleye hem de potansiyel müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.
 • Web dizaynında bulunmanız kullanıcılar için bir prestij değeri, itibar ve güvenilirlik sağlar.
 • E-ticaret ile satış hacminizi yükseltebilirsiniz.
 • Müşterilerinizin gözünde daha şeffaf bir görünüm elde edersiniz.
 • Web sitesi yaptırdım ve büyük zararlar gördüm diyen biriyle karşılaşmanız mümkün değildir.
 • Ortaya sunacağınız referanslar ile müşteriler yaptıklarınızı inceleme fırsatı bulur.
 • Çeşitli video ve görsellerle müşteriye kendinizi daha iyi tanıtır, güven verir ve aranızda bir bağ kurulmasını sağlarsınız.
 • Farklı firmalarla işbirliği yapma imkanınız olur.
 • Tanıtım ve reklam maliyetleriniz düşer.
 • Belki de en önemli madde ise sektördeki tüm rakiplerinizin bir web sitesine sahip olmasıdır.

Web Sitesi Yaptırmak İçin Ne Kadar Bütçeye Sahip Olmalıyım

Web sitesi fiyatları için, ilk olarak şunu belirtebiliriz ki, hiçbir zaman bir sınır yoktur. Nedenini ise şu şekilde belirtebiliriz ki, yazılım konusunda milyarlarca fonksiyon vardır. Yani başka bir değiş ile, şu şekilde belirtebiliriz ki, herkesin istemekte olduğu tasarım, tanıtım, menü yeri, form özellikleri, tema ve tasarım renkleri, yerleşim aklınıza gelebilecek her şey farklıdır. Bu yüzden, kesin bir fiyat hiçbir zaman belirtilemez. Sıfırdan başlanacak bir web sitesinin maliyeti yapılacak proje, web tasarımındaki detaylar ve istenilen özelliklere göre değişmektedir. Şu da bilinmelidir ki bir firma size çok ucuz web sitesi yapıyorsa, site ya kalitesizdir ya da bir problem baş gösterdiğinde ilgilenilmez.

Aynı şekilde her firma için özel bir tasarım vs. yapıldığı için ve firmanın talepleri doğrultusunda düzenlenmesi sebebiyle net bir fiyat listesi ile fiyatlandırılması firmaya özel oluşuna aykırıdır. Keza SEO için de her kelime başına stabil bir fiyatlandırma yapabilme imkanı yoktur. Bu yüzden firmanıza ve taleplerinize göre kesin bir fiyat öğrenmek istemekte iseniz, bizler ile iletişime geçebilir ve istediğiniz özellikleri belirtebilir ve bizlerden net bir fiyat alabilirsiniz.

Sizlere şunu da belirtmekte fayda görmekteyiz ki, yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi, her fonksiyona ve özelliğe göre değişen web sitesi fiyatları, yapımcı tarafından da, değişiklik göstermektedir. Yani, bir yapımcı kaliteli yapıyor iken, diğeri daha üst düzey kalitede web sitesi yazılımı yapıyor ise, fiyat da buna göre değişiklik gösterir. Ancak her ne olursa olsun, aklınızda ki iş fikrini, istediğiniz şeyi, web sitenizden beklediğiniz fonksiyonları, web sitesini yaptıracağınız kişiye ya da kişilere aktarmaz iseniz, kesin ve net bir fiyat alamazsınız. Son bir belirtim ile özet geçecek olur isek, web sitesi fiyatları, özellikten özelliğe, istekten isteğe, daha doğrusu etki gösteren her şeye göre, değişiklik gösterir.